U Nemecko- Füramoos

Základné informácie

U Nemecko - Füramoos
Nástup: 11.10.2021
Plat: 1900 eur/mesiac
Turnus: 2 mesiace
Príspevok na cestu je hradený vo výške MAX do 150 EUR
Spôsob spolupráce:
na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Internet: áno - WLAN

Požiadavky:  opatrovateľka alebo opatrovateľ, dobrá nemčina, fajčenie iba vonku

 DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:

Voľno: dve hodiny denne

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní. Pred vycestovaním je potrebné urobiť si antigen-test na COVID-19, max. 48 hodín pred vycestovaním. Doklad o vykonaní testu treba mať pri sebe v digitálnej alebo papierovej podobe v nemeckom alebo anglickom jazyku.

Klient

Pohlavie: muž
Vek:  80 rokov, 170 cm, 90 kg
Diagnóza: starecká slabosť, začínajúca demencia, reuma, osteoporóza
Pohlavie:
žena
Vek:
82 rokov, 160 cm, 50 kg
Diagnóza:
starecká slabosť, dekubitus, srdcový infarkt, osteoporóza, infarkt oka, skolióza, inkontinencia
Počet osôb na opatrovanie: 2
Počet ďalších osôb v domácnosti: 1
Zvieratá: mačka, stará sa o ňu brat

Popis klienta: Pán nedávno mal úraz, zlomil si priehlavkový kĺb a tvorené rany na nohe. Nemôže chodiť, potrebuje pomoc pri vstávaní. 6 týždňov nemôže nohu používať, časom bude môcť chodiť o palici. Momentálne je v nemocnici, nástup opatrovateľky sa môže kvôli rehabilitácii posunúť.

Pani potrebuje transfer z postele na vozík a opačne. V noci spí, ale raz by pre istotu mala opatrovateľka vstať, či niečo pani nepotrebuje.

Pracovná náplň:  starostlivosť o domácnosť, varenie, malé nákupy, starostlivosť o seniorov, výmena plienok, dvíhanie z postele na vozík
Doplnkové informácieSeniori bývajú so synom, ktorý nepotrebuje ani opateru a ani starostlivosť v rámci domácich prác- on dokonca pomáha a aj varí. Syn preberá aj veľké nákupy. Bývajú v dome. opatrovateľka má vlastnú izbu, internet.