Ako sa stať opatrovateľkou

Agentúra Best Job s.r.o. nevyberá za sprostredkovanie práce žiadne sprostredkovateľské, administratívne alebo iné poplatky.

Áno, je potrebná komunikatívna úroveň jazyka, naša agentúra má väčšinu ponúk v anglicky hovoriacich rodinách. Pre získanie práce v Anglicku je potrebná úroveň angličtiny minimálne B2, v Holandsku máme aj ponuky, kde postačuje B1. Ak nemáte istotu na akej úrovni sú Vaše jazykové znalosti, kontaktujte nás a my Vás telefonicky preskúšame zadarmo. Čím lepšie ovládate jazyk, tým skôr a lepšiu prácu Vám vieme sprostredkovať.

Pokiaľ ste nikdy predtým nepracovali v zahraničí ako opatrovateľka a nemáte skúsenosti, opatrovateľský kurz absolvovaný na Slovensku je výhodou. Ale samozrejme bez dobrej znalosti jazyka Vám prácu nezaručí. V prípade ponúk ku konkrétnemu klientovi, či už do Anglicka alebo Holandska, musí mať opatrovateľka skúsenosti s touto prácou, ktoré musí doložiť aj referenciami. Pre opatrovateľky, ktoré nemajú žiadne skúsenosti, ale majú dobrú úroveň angličtiny, ponúkame prácu v Anglicku, kde najprv absolvujú týždenný opatrovateľský kurz, ktorý je zadarmo a následne im bude pridelený klient.

Opatrovateľky vo väčšine prípadov pracujú na slovenskú živnosť, v prípade opatrovateliek zo zahraničia (Česká republika, Maďarsko, Rumunsko), si živnosť vybavujú individuálne v danej krajine, kde majú trvalý pobyt. Práca na živnosť znamená, že opatrovateľka si sama uhrádza sociálne a zdravotné odvody. V prípade, že si opatrovateľka otvára živnosť PRVÝ KRÁT, je oslobodená od platenia sociálnych odvodov prvý rok vykonávania živnosti, platí si len zdravotné poistenie (60.06 Eur v r. 2016). Ponúkame aj pracovné pozície, kde pracujete na základe zahraničnej pracovnej zmluvy (Príklad: Holandská pracovná zmluva na 12 mesiacov.). To znamená, že máte zahraničnú pracovnú zmluvu, odvody sa platia v danej krajine a máte platenú dovolenku. Stávate sa plnohodnotným zamestnancom v zahraničnej spoločnosti.

Áno môžu, ale počet takýchto ponúk je obmedzený. Opatrovateľ musí mať bohaté skúsenosti s opatrovaním, veľmi dobré jazykové znalosti a referencie z predchádzajúcich zamestnaní. Nakoľko nás neustále kontaktujú páni, ktorí by chceli opatrovať v zahraničí, snažíme sa v blízkej budúcnosti nájsť ďalšie možnosti.

Našim opatrovateľkám ponúkame bonusy na cestu. V prípade pracovnej ponuky v Anglicku, poskytujeme bonus maximálne do výšky 50 Eur na letenku/bus. Ak opatrovateľka cestuje do Holandska, v závislosti od dĺžky turnusu preplácame cestovné. V prípade 2-mesačného turnusu dostane príspevok na cestu vo výške 100 Eur, v prípade 3-mesačného turnusu 150 Eur. Príspevky dostane opatrovateľka až po odpracovaní turnusu.

Ku klientovi sa každá opatrovateľka musí dopraviť sama, naša agentúra nezabezpečuje vlastný odvoz. Avšak poskytujeme komplexný servis, pomáhame pri rezervovaní letenky, autobusu, pošleme pokyny ako sa dostať z letiska priamo k pacientovi a pod. V prípade, že opatrovateľka cestuje do Holandska vieme zabezpečiť a odporučiť taxi službu, ktorá Vás dopraví priamo ku klientovi.

V našej agentúre si môžete vybrať dĺžku turnusu aká Vám vyhovuje. Máme množstvo ponúk s rôznymi dĺžkami turnusu, sú to mesačné turnusy, niekoľko týždňové záskoky, alebo aj 3-mesačné turnusy.

Výška Vášho platu závisí od viacerých faktorov, od Vašich skúseností, od jazykových znalostí, od krajiny, kde pracujete, Vašej kvalifikácie aj od diagnózy konkrétneho klienta.

Nakoľko sa pracuje prevažne na živnosť Vaša odmena je vyplácaná na Váš bankový účet, vždy ku 20. dňu kalendárneho mesiaca. V prípade, že pracujete na zahraničnú pracovnú zmluvu, výplata je Vám vyplácaná na bankový účet v zahraničí.

Registrácia v našej spoločnosti Best Job s.r.o. je a vždy bude bezplatná a nezáväzná. Pridáme Vás do našej databázy, zistíme Vašu úroveň jazyka a vaše predstavy a požiadavky o práci. Vďaka tomu, že máme Váš profil vieme promptne reagovať a kontaktovať Vás v prípade, že dostaneme ponuku, ktorá je pre Vás vhodná. Takisto budete pravidelne informovaní o našich aktuálnych ponukách prostredníctvom emailu.

Všetko záleží od konkrétnej ponuky. Minimálne však 2 hodiny denne, kedy môže opatrovateľka odísť od klienta. Pri niektorých ponukách má opatrovateľka voľno aj 1 alebo 2 dni voľna v týždni.

Nie je povinný pre všetky ponuky, ale určite je veľkou výhodou. Nestačí však iba mať vodičský preukaz, ale byť aj aktívnym vodičom. Pri niektorých pracovných ponukách je možné bezplatne absolvovať kondičné jazdy priamo v mieste vykonávania práce.

Je potrebné splniť nasledovné požiadavky: výborná znalosť cudzieho jazyka, skúsenosti s opatrovaním v zahraničí podložené písomnými referenciami, vodičský preukaz a byť aktívnym vodičom, byť nefajčiarka.

Vo väčšine prípadov áno.

Opatrovateľka má nárok na samostatnú izbu, priamo v dome klienta.

Opatrovateľka musí počítať s tým, že pri 24 h starostlivosti bude potrebné niekedy ku klientovi v noci vstávať. Samozrejme, ak je to klient, ktorý v noci vyslovene nespí, budí sa a vyžaduje starostlivosť, vtedy mu väčšinou býva pridelená ďalšia opatrovateľka.

Ku klientovi sa každá opatrovateľka musí dopraviť individuálne, avšak poskytujeme komplexný servis, pomáhame pri rezervovaní letenky, autobusu, pošleme pokyny ako sa dostať z letiska priamo k pacientovi a pod. V prípade, že opatrovateľka cestuje do Holandska vieme zabezpečiť a odporučiť taxi službu, ktorá Vás dopraví priamo ku klientovi.

Každá opatrovateľka musí mať pred vycestovaním vybavený platný Európsky preukaz poistenca. S týmto preukazom máte nárok na potrebnú zdravotnú starostlivosť v členských štátoch EÚ. S preukazom EPZP Vám ako poistencovi bude poskytnutá ambulantná alebo stacionárna ošetrovateľská starostlivosť, ale len vo verejných zdravotníckych zariadeniach.

Agentúra Best Job s.r.o. nevyberá za sprostredkovanie práce žiadne sprostredkovateľské, administratívne alebo iné poplatky.