112452 Nemecko- Emmerich am Rhein

Základné informácie

Nemecko - Emmerich am Rhein
Nástup: 30.7.2021
Plat: 2090 eur/mesiac pri dobrej nemčine
Plat: 1960 eur/ mesiac pri komunikatívnej nemčine
Turnus: 2 mesiace
Príspevok na cestu je hradený vo výške MAX do 150 EUR
Spôsob spolupráce:
na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Internet: áno - WLAN

Požiadavky:  opatrovateľka dobrá nemčina  fajčenie povolené len vonku

 DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:

Voľno: dve hodiny denne

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní. Pred vycestovaním je potrebné urobiť si antigen-test na COVID-19, max. 48 hodín pred vycestovaním. Doklad o vykonaní testu treba mať pri sebe v digitálnej alebo papierovej podobe v nemeckom alebo anglickom jazyku.

Klient

Pohlavie: muž
Vek:  93 rokov, 173 cm, 78 kg
Diagnóza: zlé prekrvenie mozgu, závraty, vysoký krvný tlak, srdcová nedostatočnosť, borelióza, začínajúca demencia, chronická obštrukčná choroba pľúc

Pohlavie: žena
Vek:  91 rokov, 162 cm, 74 kg
Diagnóza: lymfedém, je po niekoľkých operáciách čriev (Caritas ošetruje rany), gonartróza (koleno), chronická srdcová nedostatočnosť, chronická žilová nedostatočnosť, zelený zákal na obidvoch očiach, skrátené svaly v rukách, inkontinencia, choroba kože v dôsledku žilovej nedostatočnosti
Počet osôb na opatrovanie: 2
Počet ďalších osôb v domácnosti: 0
Zvieratá:

Popis klienta: Pán veľa zabúda, má zlú krátkodobú pamäť, často sa opakuje, niekedy reaguje ako malé dieťa (teší sa z dažďa). Vie sám vstať. Niekedy v noci vstáva k svojej žene a pomáha jej preložiť nohy. Vie sa sám umyť, obliecť, pri kúpaní mu treba pomôcť (k dispozícii je výťah vo vani). Pán sa zabúda umývať.

Pani nosí kompresné pančuchy. Je potrebné jej meniť na pančuchách manžety. Má údajne alergiu na penicilín. Nosí plienky. Pohybuje sa s rolátorom. Je potrebné ju pri tom doprevádzať. Potrebuje pomoc s hygienou, kúpaním, obliekaním. Je potrebné pomôcť pani zdvihnúť sa z postele.
Pracovná náplň:  Pomoc s hygienou, holením, pomoc v domácnosti, pomoc s obliekaním, nákupy, príležitostné nočné vstávanie
Doplnkové informácie: Bývajú v dome v meste, vedľa v dome býva dcéra. Vo vani je výťah. Opatrovateľská služba chodí raz denne. K dispozícii bicykel

Mám záujem Máte otázku ?