NL13 HOLANDSKO – Maastricht

Základné informácie

HOLANDSKO - Maastricht
Nástup: 29.7.2021
Plat: 1900 Eur/mesiac
Turnus: 2 MESIACE
BONUS 400 EUR

Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
ANGLICKÝ alebo NEMECKÝ JAZYK

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: ANGLICKÝ alebo NEMECKÝ JAZYK
Vodičský preukaz: nie, len bicykel
Fajčenie: nie
Ubytovanie: dom
Samostatná izba: áno
Internet: áno
Ostatné info: Žena, od 25 – 55 rokov,  anglický jazyk/nemecký na komunikatívnej úrovni, nefajčiarka, skúsenosti s imobilným pacientom, s Demenciou, starostlivá, komunikatívna, empatická, bicyklovanie.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno:  3 dni v týždni, kým je klient na dialýze + 2 dni po 5 hodín, kdy chodí upratovačka

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní, negatívny antigen test

Klient

Pohlavie: muž
Vek: 76
Diagnóza: ochorenie obličiek
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: 1
Zvieratá: áno, 2 psiky, jazvečík a ridgeback.

 

Popis klienta:
Klient, muž má 76 rokov a býva sám vo veľkom dome. Má ľahkú formu Demencie, ktorá sa prejavuje v tom, že býva občas dezorientovaný a zabúda. Klient má ochorenie obličiek, preto musí chodiť 3 krát do týždňa na dialýzu do nemocnice. Chodí po neho taxi. Klient ma slabé nohy, pretože sa mu nedokrvujú dolné končatiny. V dome je pasívny zdvihák, ale ten sa používa minimálne. Klientovi stačí manuálne pomáhať pri premiestňovaní, vie sa postaviť na nohy a prejsť pár krokov. Po dialýze máva veľmi nízky tlak, preto je potrebné, aby ho opatrovateľka kontrolovala. Na WC chodí s pomocou opatrovateľky, potrebuje asistenciu. Manželka s dcérou bývajú neďaleko ale v inej domácnosti a sú veľmi nápomocné.  Je potrebné, aby opatrovateľka bola aktívna šoférka, chodí nakupovať. Dva krát do týždňa chodí upratovačka, a takisto aj fyzioterapeut.

Rodina má 2 psov (jazvečík a ridzbek), preto by mala mať opatrovateľka pozitívny vzťah ku zvieratám. Na prechádzky ich berie iná osoba. 

 

Náplň práce: Pomoc s osobnou hygienou, aasistenci pri vstávaní, denné aktivity, pomoc v domácnosti: varenie, ľahké upratovanie, pranie, žehlenie, nakupovanie, šoférovanie.

Mám záujem Máte otázku ?