NL13 HOLANDSKO – Maastricht

Základné informácie

HOLANDSKO -MAASTRICHT 
Nástup: 5.11.2023
PLAT :  2200 Eur/mesiac
BONUS : 150€ / po 2 mesiacoch
BONUS SVIATKY 150€ 

Turnus: 2 mesiace 
Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov


Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: ANGLICKÝ JAZYK / NEMECKÝ JAZYK
Ubytovanie: dom
Samostatná izba: áno
Internet: áno
Ostatné info: Žena,  od 25 – 55 rokov,  anglický jazyk/nemecký na komunikatívnej úrovni, nefajčiarka, skúsenosti s imobilným pacientom a pasívnym hoistom , s Demenciou, starostlivá, komunikatívna, empatická, VP výhodou-k dispozícií je auto s automatickou prevodovkou   
DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno:  3 dni v týždni, kým je klient na dialýze + 2 dni po 5 hodín, kedy chodí upratovačka

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní, 

Klient

Pohlavie: muž (1,80 cm ,100 kg )
Vek: 79 (1944)
Diagnóza: ochorenie obličiek,dementia, diabetes , problémy s mobilitou  invalidný vozík ,pasívny  hoist, zmätenosť 
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: 0
Zvieratá: áno,  jazvečík a ridgeback.

 

Popis klienta:
Klient má 79 rokov a žije sám vo veľkom dome. Trpí demenciou, ktorá sa prejavuje v tom, že býva občas dezorientovaný a zabúda.Takisto má diabetes  a ochorenie obličiek kvôli čomu chodí 3 krát do týždňa na dialýzu do nemocnice, ráno mu treba pomocť sa pripraviť . Hygienu si robí klient sám . Na dialýzu ho vozí  taxi. Klient ma slabé nohy, pretože sa mu nedokrvujú dolné končatiny. V dome je pasívny zdvihák .Pohybuje sa pomocou invalidného vozíka .Po dialýze máva veľmi nízky tlak, preto je potrebné, aby ho opatrovateľka kontrolovala. Na WC (prenosná toaletná stolička) chodí s pomocou opatrovateľky, potrebuje asistenciu. Exmanželka býva neďaleko, ale v inej domácnosti  a vie vypomôcť v prípade potreby . Opatrovateľka má k dispozícii auto v prípade , že je šoférka  k nákupom   . Dvakrát do týždňa chodí upratovačka, a takisto aj fyzioterapeut.

Klient má 2 psov (1 jazvečík a ridgeback), preto by mala mať opatrovateľka pozitívny vzťah ku zvieratám. Na prechádzky ich berie iná osoba. 

 

Náplň práce: Pomoc s osobnou hygienou, aasistenci pri vstávaní, denné aktivity, pomoc v domácnosti: varenie, ľahké upratovanie, pranie, žehlenie, nakupovanie.

Mám záujem Máte otázku ?