NL 126 HOLANDSKO - Nijmegen

Základné informácie

Holandsko -  Nijmegen
Nástup: 4.12.2020
Plat: 1800 Eur/mesiac + BONUS 150 € za sviatky
Turnus: 2  mesiace
Bonus na cestu 100 Eur (2mesačný turnus), 150 Eur (3mesačný turnus)
Bonus za sviatky 150 Eur
Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: anglický jazyk
Vodičský preukaz:  aktívna šoférka (manuálna prevodovka)
Fajčenie: nefajčiarka
Ubytovanie: Dom so záhradou

Samostatná izba: áno
Internet: áno - WI-FI
Ostatné info: Žena, 30 - 60 rokov, anglický jazyk, aktívna šoférka (mauálna prevodovka),  priateľská, trpezlivá, komunikatívna, mala by mať skúsenost s imobilnými klientami.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno: 2 dni v týždni + denné prestávky

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: muž
Vek: 83 rokov
Diagnóza: Demencia
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: 1
Zvieratá: nie

 

 

 

Popis klienta: 
muž 53 rokov, má diagnostikovnú ALS (Amyotrofická laterálna skleróza), je na vozíku, imobilný. Vie hýbať hlavou a ovláda elektrický vozík, pomocou ktorého sa pohybuje po dome a vonku. Používa špeciálny počítač na komunikáciu (hovorí pomocou PC aj anglicky). Dvakrát denne chodí špeciálna opatrovateľská služba, ktorá vykonáva transfer pacienta z postele na vozík a naopak. Opatrovateľka to nemusí robiť. Každé ráno a každý večer pacienta navštevuje zdravotná sestra a vykonáva osobnú hygienu. Opatrovateľka nemusí robiť osobnú hygienu. Kŕmenie má na starosti iná zdravotná sestra. Napriek diagnóze, pacient sa snaží byť veľmi sociálnym, tráviť čas von aj s priateľmi, nezúfať, ale užívať si život. Pacient vychováva 16 ročnu dcéru, ktrorá je už samostatná. Opatrovateľka sa stará hlavne o domácnosť, upratuje, nakupuje.

 

Náplň práce:
práca s pasívnym zdvihákom, denný režíim a aktivity, sprevádzanie klienta, varenie, domáce práce (upratovanie, pranie, umývanie riadu, varenie, vysávanie, nakupovanie), pomoc pri polohovani, šoférovanie do nemocnice. 

  

Mám záujem Máte otázku ?