NL91 HOLANDSKO – Maastricht

Základné informácie

HOLANDSKO - MAASTRICHT
Nástup: 16.08.2019 (IHNEĎ)
Plat: 1900 Eur/mesiac
Turnus: 2 - 3 mesiace
Príspevok na cestu: Bonus na cestu 100 Eur
Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: NEMECKÝ JAZYK
Vodičský preukaz: ÁNO
Fajčenie: nie
Ubytovanie: dom
Samostatná izba: áno
Internet: áno
Ostatné info: Žena, od 30 – 60 rokov, predchádzajúce skúsenosti s pacientmi s Demenciou, ovládanie anglického jazyka výhodou

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno: 3 krát do týždňa 7 hodín.

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: žena
Vek: 90 rokov
Diagnóza: Demencia
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: 1
Zvieratá: nie

 

 

Popis klienta:
žena, 90 rokov, má Demenciu. Prejavuje sa výpadkami krátkodobej pamäte. Občas máva výkyvy nálad. Klientka má aj osteoartritídu, najmä na krku a pleciach, preto ráno po prebudení, musí brať lieky proti bolesti a až potom jej začne deň. Klientka je mobilná, pohybuje sa v dome pomocou chodítka, na dlhšie precházky používa vozík. Chce aj naďalej ostať čo najviac nezávislá, opatrovateľka by to mala rešpektovať a mala by pomáhať klientke vtedy keď ju sama požiada. Klientka sa dokáže sama obliecť, umyť, ale opatrovateľka by mala vždy byť k dispozícii v prípade potreby. Klientka chodí sama a na toaletu, ale pre istotu nosí plienky, nakoľko nie vždy to stihne. Občas sa v noci budí a prechádza po dome, ale opatrovateľka nemusí vstávať. Klientka má 2 dcéry, jedna ma veterinárnu ambulanciu na prízemí domu, druhá ju pravidelne navštevuje. Klientka sa rada vozí v aute, číta noviny alebo ide na prechádzku von ak má na to náladu.

 

Náplň práce:
Pomoc s osobnou starostlivosťou, sprevádzanie von,  denné aktivity, pomoc v domácnosti: varenie, upratovanie, pranie, žehlenie, nakupovanie. 

 

Mám záujem Máte otázku ?