NL 121 HOLANDSKO - HAAG

Základné informácie

Holandsko -  Den Haag
Nástup: čím skôr
Plat: 2000 Eur/mesiac
Turnus: 1 mesiac záskok
Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: anglický jazyk
Vodičský preukaz:  je potrebný (automat)
Fajčenie: aj fajčiarka
Ubytovanie: dom 

Samostatná izba: áno
Internet: áno - WI-FI
Ostatné info: Žena, od 30 – 60, anglický jazyk, môže byť aj fajčiarka, skúsenosti s opatrovaním, vodičský preukaz je potrebný (automatická prevodovka), 

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
V rodine sú dve opatrovateľky naraz. Jedna sa stará o pani, druhá o pána. je to z toho dôvodu, že manželia majú rôzne záľuby a preferujú iné činnosti počas dňa (pani chodí radšej von ako pán). S voľnom sa striedajú, jedna má voľno pondelok a piatok od 10:00 do 20:00, druhá štvrtok a nedeľu od 10:00 do 20:00. V čase, ke´d jedna opatrovateľka má voľno, tá druhá sa stará a obidve osoby. 

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: muž
Vek: 76 rokov
Diagnóza: parkinson, Demencia, zväčšená prostata

Pohlavie: žena
Vek: 
81 rokov
Diagnóza: 
diabetes, problémy so srdcom, 

Počet osôb na opatrovanie: 2
Počet osôb v domácnosti: 2
Zvieratá: nie

 

 

 

Popis klienta:
Muž, 76 rokov, Parkinson a Demencia. Má zväčšenú prostatu, ale na wc chodí bez bolestí. Pohybuje sa s palicou alebo rolátorom, lebo na nohách je nestabilný. Máva bolesti chrbta. Potrebuje pomoc pri chôdzi, chodí pomocou chodítka, býva zábudlivý. Napriek tomu sa klient snaží byť čo najviac samostatný. Potrebuje asistenciu, poradiť, oporu pri chôdzi a doprovod na toaletu. Je potrebné mu pomôcť pri denných činnostiach a organizovať mu deň. Klient je vzdelaný, rád pozerá prírodopisné dokumenty, číta knihy, noviny, rád sa rozpráva. Rád chodí von na krátke vychádzky alebo výlety spolu so svojou manželkou, jazdiť na aute už nemôže, preto je potrebné aby opatrovateľka aktívne šoférovala. Klient je fajčiar, pochádza z Írska, majú 2 dcéry, ktoré žijú v Dubline, a syna ktorý býva v Den Haag v psychiatrickom ústave.

 Popis klienta:

 Žena, 81 rokov. Pani v minulosti mala problémy so srdcom. Má diabetes 2. typu, sama si pichá injekciu. Pani má málo energie, denné činosti vykonáva pomaly a potrebuje pri nich pomoc (pri obliekaní, hygiene), doprovod pri chôdzi a stúpaní po schodoch. Rada sa rozpráva, je priateľská, rada chodí na kávu, na prechádzky po okolí, na nákup potravín poobede. 

Syn opatrovaných osôb chodí každý večer o 17:00 na večeru, potom pozerá telku a odchádza okolo 20:00. Vyzerá nezávislo, ale napriek tomu potrebuje dozor. Preto býva oddelene, kde má nad sebou dohľad deň aj noc. Je veľmi milý, nie je agresívny ani násilný.

Náplň práce:
Pomoc s obliekaním, osobnou hygienou, organizácia dňa, denné aktivity, prechádzky von, šoférovanie, podávanie liekov, varenie, jednoduché domáce práce, pranie, žehlenie, nákupy, dohľad nad synom opatrovaných osôb v čase, keď je na návšteve

  

Mám záujem Máte otázku ?