NL 83 HOLANDSKO – Oegstgeest

Základné informácie

HOLANDSKO - Oegstgeest (Leiden)
Nástup: 4.4.2020
Plat: 1900 Eur/mesiac
Turnus: 2 mesiace
Bonus na cestu 100 Eur
Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: anglický jazyk
Vodičský preukaz: nie je potrebný
Fajčenie: nie
Ubytovanie: dom
Samostatná izba: áno 
Internet: áno
Ostatné info: žena, 30-60 rokov, anglický jazyk na komunikatívnej úrovni, francúzsky jazyk výhodou, nevyžaduje sa vodičský preukaz, nefajčiar/ka, skúsenosti s opatrovaním klientov po porážke, imobilných klientov a katétrom, starostlivá, milá, trpezlivá

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno: denné prestávky + 2 dni voľna  

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: žena
Vek: 85 rokov
Diagnóza: po porážke
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: 2, manžel
Zvieratá: mačka

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis klienta:
žena, 85 rokov, pôvodom z Kanady, žije s manželom (99 rokov). V roku 2017 prekonala mozgovú porážku, následkom čoho jej ochrnula pravá polovica tela. Dokáže sa postaviť na ľavú nohu, ale je pripútaná na invalidný vozík. V dome sa preto nachádza aktívny zdvihák, ktorý pomáha pri transferi klientky. Klientka má katéter. Chodí pravidelne na fyzioterapie. Mentálne je úplne v poriadku, ale nedokáže chodiť ani rozprávať. Napriek tomu rozumie holandsky, anglicky aj francúzsky. Klientka rada počúva klasickú hudbu. Jej deti sú muzikantsky založené a často ju brávajú na koncerty alebo do opery. Manžel klientky často trávi čas na záhrade, alebo rád trávi čas osamote. Lieky berie sám, s osobnou hygienou mu chodia pomáhať sociálne služby. Manželia majú 2 dcéry a vnúčatá, ktoré ich navštevujú. Dcéry robia nákupy. Manželia majú mačku.

 

Náplň práce:
pomoc s osobnou hygienou (sprchovanie, umývanie, krémovanie, umývanie zubov), s obliekaním, transfer klientky z postele/na vozík, výmena sáčkov katétra, výmena plienok, podávanie liekov, pomoc s obliekaním/vyzliekaním. varenie, servírovanie jedla, upratovanie, pranie, žehlenie, kŕmenie mačky.

 

Mám záujem Máte otázku ?