NL 83 HOLANDSKO – Oegstgeest (1 hod vlakom od Amsterdamu)

Základné informácie

HOLANDSKO - Oegstgeest (1 hod vlakom od Amsterdamu)
Nástup: 4.4.2020
Plat: 1900 Eur/mesiac
Turnus: 2 mesiace
Bonus na cestu 100 Eur
Bonus za sviatky v apríli 150 Eur

Spôsob spolupráce: na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Pohlavie: žena
Jazyk: anglický jazyk
Vodičský preukaz: nie je potrebný
Fajčenie: nie
Ubytovanie: dom
Samostatná izba: áno 
Internet: áno
Ostatné info: žena, 30-60 rokov, anglický jazyk na komunikatívnej úrovni, francúzsky jazyk výhodou, nevyžaduje sa vodičský preukaz, nefajčiar/ka, skúsenosti s opatrovaním klientov po porážke, imobilných klientov a katétrom, starostlivá, milá, trpezlivá

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:
Voľno: denné prestávky + 2 dni voľna  

POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: žena
Vek: 85 rokov
Diagnóza: po porážke
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet osôb v domácnosti: manžel
Zvieratá: mačka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis klienta:
žena, 85 rokov, pôvodom z Kanady, žije s manželom (99 rokov). V roku 2017 prekonala mozgovú porážku, následkom čoho jej ochrnula pravá polovica tela. Dokáže sa postaviť na ľavú nohu, ale je pripútaná na invalidný vozík. Vie si sadnúť na posteľ, aj udržať rovnováhu, pri trabsferi aj pomáha opatrovateľke ak vládze. V dome sa preto nachádza aktívny zdvihák, ktorý pomáha pri transferi klientky. Klientka má zavedený katéter. Chodí na WC. Chodí pravidelne na fyzioterapie. Mentálne je úplne v poriadku, ale rozpráva veľmi ťažko. Rozumie holandsky, anglicky aj francúzsky. Pravidelne chodia vypomáhať zdravotné sestry. Klientka rada počúva klasickú hudbu. Jej deti sú muzikantsky založené a často ju brávajú na koncerty alebo do opery. Manžel klientky často trávi čas na záhrade, alebo  osamote. Lieky berie sám, s osobnou hygienou mu chodia pomáhať sociálne služby. Manželia majú 2 dcéry a vnúčatá, ktoré ich navštevujú. Dcéry robia nákupy. Sú veľmi nápomocné, často berú mažela na prechádzku. Manželia majú mačku.

 

Náplň práce:
pomoc s osobnou hygienou (sprchovanie, umývanie, krémovanie, umývanie zubov), s obliekaním, transfer klientky z postele/na vozík, výmena sáčkov katétra, výmena plienok, podávanie liekov, pomoc s obliekaním/vyzliekaním. varenie, servírovanie jedla, upratovanie, pranie, žehlenie, kŕmenie mačky.

 

Mám záujem Máte otázku ?