NL 221 -AMSTERDAM -HOLANDSKO

Základné informácie

NL 221  AMSTERDAM -HOLANDSKO 
Nástup :4.12.2023 -ASAP 
Plat:  2200€ / netto/mesiac
Príspevok na cestu :150€/po odpracovaní 2 mesiacov 
Bonus za sviatky 150€  

Turnus : 2 mesiace 
Spôsob spolupráce:
na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Internet: áno - WLAN
Požiadavky : žena 30-50 rokov , trpezlivá, pokojnej povahy , skúsenosti s podobnou diagnózou , komunikatívna angličtina, vodičský preukaz-výhodou ,  nie je podmienka 
Ubytovanie : vlastná izba , kúpeľna spoločná 
Voľno : pondelok +utorok od 10-19:00 hod , denné prestávky od 13-16:00 hod 
POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, PD A1, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní. 

Klient

Pohlavie: muž 82 rokov , žena 81 rokov 
Diagnóza: pán -Parkinson, problémy s mobilitou, riziko pádu 
                  pani -starecká slabosť
Počet osôb na opatrovanie: 2
Počet ďalších osôb v domácnosti: 0
Zvieratá: 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POPIS KLIENTA :  Pán a pani žijú vo svojom dome v Amsterdame. Majú viacero detí a vnúčat, ktoré ich často navštevujú.
Pánovi pred mnohými rokmi diagnostikovali Parkinsona. Kedysi bol podnikateľom a doma mal vlastnú lekáreň. Jeho manželka bola zdravotná sestra a dlhé roky sa starala o svojho manžela.  Posledné roky začala pánova diagnoza ovplyvňovať aj jeho mobilitu. Ťažšie sa mu chodí  a hrozí mu pád. Hlavne ránno potrebuje pomoc pri vstávaní z postele  ranné vstávanie ide pomaly, pretože jeho nohy potrebujú nejaký čas, aby sa poriadne . Cez noc používa pisoár, ktorý používa samostatne. Klient potrebuje asistenciu aj pri rannom sprchovaní,  a obliekaní. V dome je výťah , ktorý klient používa na presun z horného poschodia Ráno má rád  šálku kávy alebo čerstvo vylisovaný pomarančový džús. Nerád raňajkuje, ale uprednostňuje brunch medzi 11:00 a 12:00 pozostávajúci zo žemle alebo čerstvého ovocia v kombinácii s liekmi. Klient  už tiež nešoféruje, takže by bolo skvelé, keby mal opatrovateľka vodičský preukaz. Bolo by tiež dobré , ak by opatrovateľka s klientom denne cvičila alebo sa vybrali spolu  na prechádzku. Sám to už nedokáže.
Pani vstáva skôr  ako jej manžel. Dokáže sa o seba postarať, je však dôležité, aby bola stimulovaná k tomu, aby sa sprchovala aspoň 2x týždenne a aby si denne obliekla čisté oblečenie a spodnú bielizeň. Pani domu nemá konkrétnu diagnózu, no vzhľadom na vysoký vek má málo energie a často sa cíti apaticky. Tiež sa niekoľkokrát stalo, že spadla v domácnosti, čo spôsobilo, že rodina mala pocit, že v domácnosti je potrebná opatrovateľka . Pani potrebuje pomoc pri ľahkých domácich prácah a motiváciu a mpodporu pri denných aktivitách-napríklad pripojiť sa k opatrovateľke na do supermarketu alebo ísť von na prechádzku. 

-podpora a pomoc pri osobnej hygiene
-dohľad pri užívaní liekov -Baxtor
-ľahké domáce práce
-príprava a podávanie jedla (raňajky, obed a večera)
-šoférovanie v prípade , že má opatrovateľka vodičský preukaz, nie je to podmienka 

Mám záujem Máte otázku ?