• Holandsko
  • Eindhoven

Základné informácie

  • Nástup: 29.06.2018
  • Dĺžka turnusu: 2 mesiace
  • Odmena / mesiac: 1900 €
  • Odmena / turnus: 3800
  • Príspevok na cestu: 100 Eur
  • Spôsob spolupráce: na živnosť

Klient

  • Pohlavie: manželský pár
  • Vek: 81 a 70 rokov
  • Diagnóza: Demencia, po porážke.
  • Počet osôb v domácnosti: 2
  • Zvieratá: nie
  • Popis klienta:

    manželský pár.
    Muž: 81 rokov, Demencia, inak je mobilný, a samostatný v denných činnostiach, potrebuje len dohľad. Je potrebné mu pripraviť raňajky a obed. Večere pripravuje rodina.
    Žena: 70 rokov, po porážke v roku 2017, úplne ochrnula, nedokáže rozprávať. Nedokáže sa postaviť, v rukách a nohách máva často kŕče, je kompletne inkontinentná. Denne berie lieky, a kŕmi sa výlučne cez PEG sondu 3 krát za deň. Túto činnosť ale nemusia vykonávať opatrovateľky, chodí ju kŕmiť jej syn, ktorý je doktor a býva neďaleko. Počas noci je potrebné ju 2 krát polohovať, kvôli preležaninám a taktiež vymeniť plienky. Pani je veľmi milá a usmievavá, aj napriek jej stavu rada dobre vyzerá (pekný účes, nalakované nechty), cez deň rada pozerá TV, alebo sedí na záhrade, prípadne chodí na prechádzky.V dome je aj zdvihák, ktorý opatrovateľky používajú, nie je potrebné klientku manuálne dvíhať. Obaja klienti radi chodia von na prechádzky, manželka na vozíčku. Veľké nákupy robí rodina. Raz do týždňa chodí upratovacia služba. Opatrovateľky pracujú spoločne, je to vec dohody ako si dohodnú harmonogram práce medzi sebou. Jedinou podmienkou je, že nemôžu mať obe voľno v tom istom čase. Raz do týždňa má každá opatrovateľka jeden celý deň voľno.

  • Náplň práce:

    Pomoc s obliekaním, pomoc s osobnou hygienou, sprevádzanie von, denné aktivity, ľahké domáce práce: varenie, upratovanie, pranie, ľahké nakupovanie.

Opatrovateľka

  • Pohlavie: žena
  • Jazyk: anglický jazyk na komunikatívnej úrovni
  • Vodičský preukaz: nie je potrebný
  • Fajčenie: nie
  • Ubytovanie: dom so záhradou
  • Samostatná izba: áno
  • Internet: áno