• Belgicko
  • Bellem

1415

Základné informácie

  • Nástup: 20.08.2018
  • Dĺžka turnusu: 3 mesiace
  • Odmena / mesiac: 1600 €
  • Odmena / turnus: 4800 Eur netto
  • Príspevok na cestu:
  • Spôsob spolupráce: belgická pracovná zmluva

Klient

  • Pohlavie: manželský pár
  • Vek: 84 a 88 rokov
  • Diagnóza: ľahká demencia, problémy s mobilitou
  • Počet osôb v domácnosti: 2
  • Zvieratá: nie

    Rodina: manželský pár žije v meste Bellem, majú veľmi pozitívny vzťah k hudbe od country až po folkór. Majú 3 dcéry, s ktorými majú veľmi dobré vzťahy.
    Manžel: 88 rokov, poranil si panvovú kosť, viac menej je odkázaný na invalidný vozík, aj keď dokáže s pomociou prejsť pár krokov. Má zčasti poškodený mozog (nebola mu diagnostikovaná demencia), preto máva aj krátkodobé výpadky pamäte. V noci chodí na WC 3 -5 krát, ale nepotrebuje asistenciu, dokáže to sám. Klient bol veľmi inteligentný, zcestovaný a dokázala sa rozprávať o všetkých témach, bol vášnivým chovateľom holubov. Stále je to pán s veľkým zmyslom pre humor.
    Manželka: 84 rokov, ľahká demencia. Klientka je veľmi samostatná a všetko chce urobiť sama., ale je potrebbné jej pomoc ponúknuť profesionálnym spôsobom. Pohybuje sa pomocou chodítka. Je veľmi organizovaná, svoj šatník má profesionálne zoradený. Sama sa oblieka, pripravuje si jedlo, aj keď niektoré veci už sama nedokáže. Opatrovateľka by jej mala pomáhať s varením. Klientka je veľmi priateľská a spoločenská.

  • Náplň práce:

    pomoc s osobnou hygienou, obliekaním, sprevádzanie von, denné aktivity, pomoc v domácnosti, varenie, ľahké upratovanie, pranie, občasné nakupovanie

Opatrovateľka

  • Pohlavie: žena/muž
  • Jazyk: nemecký alebo francúzsky jazyk na komunikatívnej úrovni
  • Vodičský preukaz: je potrebný
  • Fajčenie: nie
  • Ubytovanie: dom
  • Samostatná izba: áno, vlastná kúpeľňa
  • Internet: áno
  • Iné požiadavky:
    Ostatné info:práca na 38 hodín týždenne
  • DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:

    K dispozícii auto aj bicykel